Elevii au gătit ca la… bunica acasă în cadrul proiectului educativ judeţean “Reţetele bunicii”

Joi, 23 martie 2017, la Colegiul Tehnic ,,Raluca Ripan” s-a desfăşurat ediţia a II-a a Concursului Judeţean ,,Reţetele Bunicii”, din cadrul proiectului educativ cu acelaşi nume, cuprins în Calendarul Activităţilor Educative Judeţene 2017, profesor coordonator Georgeta-Elena Ristoiu.
Şapte echipaje formate din câte doi elevi, de la cinci şcoli din judeţul Cluj, s-au întrecut în arta culinară gătind ciulama de pui în atelierul de gastronomie al şcolii .
Juriul a putut decide cu greu echipa câştigătoare, toate preparatele fiind nu doar atrăgătoare, ci şi deosebit de gustoase. Premiile au constat atât în diplome, cât şi în mici surprize acordate tuturor echipelor participante.

No Comment

Comentariile nu sunt permise.